Wesele: gdzie ulokować gości?

Podczas planowania wydarzenia, jakim jest wesele, bardzo ważna kwestia dotyczy ulokowania gości w obiektach noclegowych. Problem polega na tym, że coraz więcej par pobiera się w innym mieście niż miasto, z którego pochodzi cała rodzina, albo pochodzą z dwóch różnych miast i wówczas trzeba wybrać, gdzie ślub i wesele się odbędzie. Połowa gości będzie miała daleko i w dobrym tonie jest to, by zapewnić im wygodny nocleg (to oznacza także bliskość od miejsca, w którym odbywa się impreza).

Dom weselny z noclegiem

Bardzo dużo typowych domów weselnych posiada w swojej ofercie noclegi. Dzięki temu nie trzeba nawet wychodzić z budynku, by móc udać się na odpoczynek. Ma to także ogromną zaletę, bo goście weselni mogą uczestniczyć w zabawie nie nosząc ze sobą ciężkiego bagażu. Szczególnie kobiety lubią zmieniać stroje, ale co bardziej eleganccy panowie zmieniają przepocone koszule. Niezbyt dobrze to wygląda, gdy będąc ubranym w pełny garnitur, mają przy sobie reklamówkę z popularnego dyskontu. Zazwyczaj taka opcja generuje też promocyjne ceny, ponieważ wszystko płacimy jednemu właścicielowi.

Jeśli goście śpią gdzieś indziej

Pary młode czasem planują wesela w miejscach nietypowych, które bazy noclegowej nie posiadają. Trzeba wówczas poszukać czegoś innego. Pamiętajmy o tym, że wykupując nocleg dla większej ilości osób, trzeba ubiegać się o zniżki i porównać kilka ofert. To otwiera drogę do negocjacji cenowej i można uzyskać naprawdę dobrą ofertę. Wielu managerów hoteli tylko czeka na zamówienia tego typu. Zysk jest pewny i duży. Sporadycznie się zdarza, że ktoś odwołuje ślub i wesele. Nie wolno zapomnieć o organizacji transportu dla gości, jeżeli nocleg jest w innym miejscu niż wesele. Nie każdy gość będzie miał auta i nie każdy pozwoli sobie na taksówkę.