Zwiedzamy Wrocław: zoo

Wśród miejsc we Wrocławiu, które każdy z nas powinien odwiedzić, czołowe miejsca w różnych zestawieniach zajmuje ZOO. Znajdziemy tam wiele zwierząt, których nie sposób zobaczyć w jakimkolwiek innym parku. Zajmuje powierzchnię 33ha i jest również najstarszym obiektem tego typu w Polsce.

Jakie zwierzęta tu zobaczymy?

Częścią ZOO we Wrocławiu, która cieszy się największą popularnością wśród najmłodszych zwiedzających, jest Afrykarium. Żyją tu zwierzęta charakterystyczne dla Afryki, a są to: żyrafy, zebry, hipopotamy i okapi. Zwierzęta wodne też odnalazły tutaj swój dom, możemy przyjrzeć się rekinom, płaszczkom, kotikom i wielu gatunkom kolorowych ryb. Organizowane są tutaj także pokazy karmienia zwierząt, więc zanim odwiedzimy Wrocław i tutejszy ogród zoologiczny, koniecznie zapoznajmy się z grafikiem. Nasze plany może zmienić pogoda, jednak niektóre gatunki są karmione bez względu na warunki atmosferyczne. Chcecie zobaczyć, jak polują smoki? To zobaczcie karmienie waranów z Komodo, który jest największym żyjącym gatunkiem jaszczurki na świecie. O tym przekonamy się w części terrarium.

Dodatkowe atrakcje dla dzieci

Jak już wspomnieliśmy, do ZOO warto przyjechać na czas karmienia któregoś z ulubionych gatunków zwierząt. Ale to nie są wszystkie atrakcje dla dzieci, z których tu skorzystamy. Należy do nich choćby samodzielne karmienie zwierząt znanych z gospodarstw wiejskich. Karmę można kupić w znajdujących się przy wybiegu automatach. Ogród zoologiczny Wrocław otworzył też park linowy oraz bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych. Dzieci do lat 10 (choć jesteśmy przekonani, że nieco starszym się nie odmówi) mogą pojeździć na kucykach. Jeśli młody człowiek jest drobnej budowy, to niektórzy kasjerzy nie patrzą w dowód osobisty czy akt urodzenia.