3 najmodniejsze fotele w 2021 roku

Chcąc urządzić swój dom w najmodniejszym stylu, warto brać pod uwagę najnowsze trendy. Dzięki temu uda się wybrać taką kolorystykę i stylistykę mebli, aby zachwycały one jeszcze przez długie lata, a przy tym były praktyczne. Co jest najmodniejsze jeśli chodzi o fotele w 2021 roku?

Jakie modele foteli są najmodniejsze?

  1. Uszaki. To fotel, który króluje od kilku sezonów w aranżacjach mieszkań, i nie bez powodu. Ma on tyle różnych wcieleń, że w zależności od konkretnego stylu swojego mieszkania można bez trudu wybrać ten idealny. Uszaki to fotele na różnych stelażach, ale zawsze charakteryzujące się wysokim, sztywnym oparciem z “uszami” w górnej bocznej części.

  2. Fotele typu lounge. To hit zarówno gdy chodzi o fotele biurowe, jak i te do jadalni czy salonu. Takie fotele służące do wypoczynku w pozycji siedzącej lub półleżącej są bardzo ozdobne i świetnie prezentują się w bardziej ekskluzywnych pomieszczeniach.

  3. Fotele tapicerowane obrotowe. To próba połączenia wygody, jaką daje możliwość regulacji wysokości siedzenia i obrotowe siedzisko, z chęcią nadania pomieszczeniu ciekawych walorów estetycznych – a te na pewno zostaną uwydatnione przez piękną tapicerkę i nietypowy, awangardowy kształt fotela.

Nie tylko model ma znaczenie!

W 2021 roku będą królowały nie tylko te 3 typy foteli, ale przede wszystkim konkretne kolory i tkaniny. Jeśli chodzi o barwy – pudrowy róż czy chłodna mięta to absolutne królowe tego sezonu. Wbrew pozorom, można je łączyć z bardzo wieloma kolorami, a w przypadku mebli tapicerowanych ewentualny kontrast barwny z resztą aranżacji wnętrza będzie stanowił miłą odskocznię dla oka. Wśród tkanin tapicerskich od lat niepodzielnie rządzi welur. To tkanina idealna dla posiadaczy zwierząt i małych dzieci, która prezentuje się po królewsku, a jednocześnie jest bardzo praktyczna. Welurowa tapicerka w kolorze pudrowego różu w salonie otoczonym szarością, bielą i złotymi akcentami to zdecydowanie coś, o co warto się pokusić w 2021 roku urządzając swoje mieszkanie, z korzyścią dla własnego poczucia estetyki!

Kategoria: dom, gadżety