Jak pozbyć się zapachu kociego moczu? Trzy niezawodne sposoby

Zapach kociego moczu nie należy do przyjemnych i jest dość sporym problemem dla mieszkańców. Aby usunąć plamę na materac u czy kanapie- trzeba się sporo nagimnastykować. Najgorszy jest jednak pozostający mimo wszystko nieprzyjemny zapach.

Kot załatwiający się poza kuwetą jest sporym problemem. Najczęściej robią to koty chore, które nie są w stanie w momencie choroby myśleć o tym, by załatwiać się w przeznaczonych do tego miejscach. Gdy zauważymy, że nasz kot zachowuje się inaczej, a mocz oddaje w różnych miejscach mieszkania, powinniśmy koniecznie wybrać się z nim do weterynarza. Co jednak zrobić z tym nieprzyjemnym zapachem, który potrafi utrzymać się długo, czasami mimo dokładnego czyszczenia? Jak usunąć zapach moczu kota?

Domowe sposoby

Okazuje się, że środki codziennego użytku są w przypadku kociego moczu bezużyteczne. Zdarza się nawet tak, że pogarszają sprawę i zapach jest jeszcze bardziej intensywny. Mimo pozbycia się żółtej plamy, problem zostaje rozwiązany tylko pozornie, bo proszki do prania nie są w stanie usunąć z naszych łóżek i ubrań kryształków zapachowych.
Na szczęście istnieje sposób na to, by pozbyć się problemu raz na zawsze. Wystarczy do tego… soda oraz ocet. Sporą ilość octu należy zmieszać z kilkoma łyżeczkami sody i nanieść na śmierdzącą powierzchnię. Po kilku minutach można zmyć sporządzony preparat wodą i gotowe. Niestety przez jakiś czas będzie mocno czuć ocet, ale w końcu ulotni się i nasze mieszkanie ogarnie zapachowa harmonia. Jeśli wyjątkowo nie lubimy zapachu octu, możemy spróbować także wody utlenionej, której sporą ilość należy wylać na zaplamione miejsce. Zapach wody utlenionej, tak jak w przypadku octu, powinien ulotnić się po kilku dniach.

Gotowy produkt

Jeśli nie mamy przekonania do domowych sposobów usuwania zapachu moczu, możemy skorzystać z gotowych produktów, które możemy zakupić w sklepach zoologicznych lub internetowych. Neutralizatory zapachów są bezpieczne dla naszych pupili i nie mają tak nieprzyjemnych zapachów jak choćby mieszanka sody z octem.