Witaminowe wsparcie

Wśród składników odżywczych, jakie człowiek musi dostarczyć swojemu ciału, by to rozwijało się prawidłowo, są liczne witaminy, których niedobór może doprowadzić do wielu chorób. Wówczas, kiedy taki niedobór się pojawi, ważne jest wyrównanie poziomu dostarczania witamin. Co może pomóc? Między innymi wlewy witaminowe.

Gdy wystąpi niedobór

Brak którejś z witamin lub jej niewystarczające dostarczenie nie pozostaje zagadką, bowiem organizm sam z siebie daje znać, że czegoś mu brakuje. Kiedy na przykład jest dostarczane za mało witaminy D, pojawiają się częstsze infekcje, występuje znaczne zmęczenie, pojawia się ból mięśni i kości. Wówczas sięga się po suplementy oraz zasięga diagnozy i porady lekarza. Ten może przepisać tak zwane wlewy witaminowe, które mają pomóc w powrocie do stabilnej gospodarki witaminowej.

Dla kogo wlew?

Główną grupą, dla której przeznaczone są takie wlewy, to osoby, które borykają się bardzo często z chorobami, wykazują podatność na infekcje bakteryjne i wirusowe czy też są osłabione. Korzystać z nich powinny również osoby będące na diecie odchudzającej – ta może bowiem prowadzić do niedoborów i utraty pewnych składników mineralnych i witamin.

Wlewy witaminowe polecane są także konkretnym grupom zawodowym, między innymi sportowcom – zwiększają wydolność i wytrzymałość organizmu – czy pracownikom naukowym – zwiększają koncentrację.

Za i przeciw wlewom

Jak każdy stosowany produkt, tak również wlewy witaminowe mają swoje plusy i minusy.

Plusy

Głównym plusem ich stosowania jest budowa odporności organizmu oraz tworzenie silnego układu immunologicznego. Do tego działają od razu, gdyż podawane są w formie kroplówki, więc bezpośrednio trafiają do krwiobiegu.

Poza tym substancje witamin pomagają oczyścić organizm z toksyn, dbają o wątrobę – zwłaszcza tę bardzo wrażliwą – potęgują działanie innych antyoksydantów. Wśród plusów wymienić można również wzmocnienie odbudowy oraz regeneracji mięśniowej, tkankowej oraz kostno-stawowej usprawnienie zdolności powysiłkowego odpoczynku, stabilizację zaburzeń hormonalnych. W przypadku mężczyzn wlewy tego rodzaju poprawiają poziom testosteronu.
Korzystanie z nich to również wielki ratunek dla stanu skóry, włosów i paznokci, sprzyjają ich odżywieniu i wzmacniają, dzięki czemu nabiera się pewności siebie i zadowolenie ze swojego wyglądu.

Tym, co również stanowi pozytyw w stosowaniu, jest pełnowartościowa i skoncentrowana forma witamin oraz szybko widoczne efekty.

Minusy

Skoro są plusy, muszą być również minusy. W przypadku wlewów witaminowych jest to jednak dość utrudnione, a właściwie negatywy wypływają z osobistych odczuć i przeżyć osób, które je stosowały, jak i indywidualnych przyzwyczajeń. Dla niektórych minusem może być forma przyjmowania wlewów – kroplówka oznacza wbitą w ciało igłę, a wiele osób po prostu igieł się boi i czuje z nimi niekomfortowo. Innym minusem jest to, że często, stosując wlewy, zapomina się o odpowiednim nawodnieniu i przyjmowaniu płynów w ilości pozwalającej na utrzymanie gospodarki wodnej na prawidłowym poziomie. Wszelkie minusy brać mogą się również z osobistych zaniedbań i wynikać z nieznajomości potrzeb własnego ciała.