Wybór hotelu w Gdańsku a kryterium lokalizacji

Wybór odpowiedniego hotelu w Gdańsku, w związku z bardzo dużą ilością różnego typu miejsc noclegowych w mieście, nie jest wcale tak prostym zadaniem. Gdańsk to bardzo piękne miasto, do którego o każdej porze roku przyjeżdża wielu turystów.  Ze swoją wspaniałą architekturą, unikalną kulturą i tętniącym życiem nocnym, Gdańsk ma coś do zaoferowania praktycznie każdemu. Lokalizacja hotelu może być głównym czynnikiem w procesie podejmowania decyzji, ponieważ różne dzielnice Gdańska oferują różne możliwości i jest z nich się łatwiej lub trudniej przedostać nad morze i do innych ważnych punktów miasta.

Najważniejsze dzielnice Gdańska

Gdańsk podzielony jest na kilka dzielnic, z których każda ma nieco inny charakter. Stare Miasto jest domem dla wielu najbardziej znanych atrakcji miasta, w tym Złotej Bramy i Fontanny Neptuna. Obszar ten jest również znany z brukowanych ulic i zabytkowych budynków. Dzielnica Wrzeszcz znana jest z tętniącego życiem życia nocnego, natomiast dzielnica Oliwa oferuje mnóstwo terenów zielonych i parków. Inne popularne dzielnice to Przymorze, gdzie znajdują się plaże i mariny; Zaspa, gdzie znajdują się centra handlowe i restauracje; oraz Śródmieście, gdzie znajduje się wiele gdańskich instytucji kulturalnych. Jak wybrać dzielnicę, w której będzie najwygodniej przedostać się nad morze oraz zwiedzać Trójmiasto? O pomoc poprosiliśmy naszego rozmówcę, pracownika Hotelu Amber w dzielnicy Wrzeszcz:

Każda z dzielnic Gdańska ma swoje zalety. Nie z każdej jednak tak samo łatwo jest się dostać do innych ważnych miejsc w Trójmieście. Hotel Amber znajduje się w bardzo dobrej lokalizacji, czyli w  dzielnicy Wrzeszcz. Jest od nas bardzo dobry dojazd nie tylko nad morze, ale również na Stare Miasto, do Gdyni i do Sopotu. Wrzeszcz już od lat jest wybierany przez turystów jako najwygodniejsze miejsce do rezerwacji noclegów.

Dlaczego odpowiednia lokalizacja hotelu w Gdańsku ma duże znaczenie?

Wybierając nocleg w Gdańsku, warto wziąć pod uwagę swój budżet oraz udogodnienia, których potrzebujesz. Hotele na Starym Mieście są zazwyczaj dużo droższe niż te położone w innych częściach miasta. Dla niektórych osób ta lokalizacja może być jednak zdecydowanie najbardziej atrakcyjna.  Jeśli szukasz czegoś bardziej przystępnego cenowo lub chcesz mieć dostęp do pewnych udogodnień, takich jak basen czy centrum fitness, możesz rozważyć pobyt w jednej z innych dzielnic Gdańska, np. we wspomnianej już dzielnicy Wrzeszcz.  Znajdujące się tu hotele oferują wiele udogodnień dla swoich gości!