Życie pozaziemskie

Musimy umrzeć. To normalna kolej rzeczy, rodzimy się, przezywamy swoje życie w taki a nie inny sposób, po to, aby później umrzeć i rozpocząć życie pozaziemskie. Śmierć jest niestety dla nas ludzi nieunikniona. Nawet jeśli nie chorujemy przez całe życie, jesteśmy okazami zdrowia, to i tak musimy się w końcu zestarzeć i umrzeć. I nie jesteśmy długowieczni. Ludzie wcale nie żyją zbyt długo. Jest ona niejako stanem, który charakteryzuje się tym, że ustały w człowieku wszelkie oznaki życia.

 

Stan o którym mowa, spowodowany jest nieodwracalnym procesem zachwiania równowagi funkcjonalnej, a także załamaniem wewnętrznym organizmu, a dokładniej załamaniem jego ustroju. Do stanu śmierci może doprowadzić naprawdę wiele, wiele poważnych zjawisk. Pierwszą z nich może być oczywiście proces starzenia się. Kolejną jest oczywiście znane i popularne drapieżnictwo. Mimo że jest to przykre, popularną i częstą, nawet w dzisiejszych czasach przyczyną śmierci jest niedożywienie. Tak, ludzie głodują i nie mają co jeść nawet w naszych czasach, w dwudziestym pierwszym wieku. Innym powodem śmierci, może być choroba. Chorujemy często. Zazwyczaj na szczęście są to choroby przejściowe, jednak czasem nie udaje nam się wyjść cało z tego przerażającego stanu. Kolejną często przyczyną śmierci jest samobójstwo. Polega ono na samodzielnym odebraniu sobie życia. Przyczyny tego są różne, najczęściej ma to związek z prywatnymi problemami i załamaniem się człowieka. Kolejną przyczyną, o której należy tutaj wspomnieć jest odwodnienie. Również w dwudziestym pierwszym wieku zdarza się, że w niektórych częściach i obszarach świata, ludzie nie mają co pić. Umierać może człowiek, umierać mogą również zwierzęta. Po niedługim czasie od momentu śmierci, ciało martwego organizmu rozpoczyna proces rozkładania się. Oczywiście umieranie uznawane jest za bardzo przykrą okoliczność. Jest to nieprzyjemne, podobnie jak sam pogrzeb. Pogrzeb odbywa się z pomocą takiego zakładu jak zakład pogrzebowy. W dawnych czasach się tak nie działo. Nie było firm zajmujących się tego typu rzeczami. Cała ceremonia pożegnania zmarłego obywa się w odpowiednio przeznaczonym do tego miejscu. Mianowicie jest to cmentarz.. Zazwyczaj mieści się on w pobliżu miejsca, jakim jest parafia , kościół. Na cmentarzu w czasie ceremonii oprócz najbliższej rodziny znajdują się zazwyczaj również i dalsza rodzina, oraz znajomi. Zazwyczaj przekazują oni kondolencje najbliższym zmarłego.

Czy życie pozagrobowe istnieje

Odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta, ani jednoznaczna. Jednakże okazało się, że życie pozagrobowe stało się wspólnym elementem dla naprawdę bardzo wielu wierzeń ludów. To niesamowite, że posiadając tak wiele różnic kulturowych, jedna jest bliska i wspólna dla prawie wszystkich. Po śmierci człowiek znaleźć może się w piekle, w niebie lub w czyśćcu. To zależy od tego, jak dany człowiek postępował w czasie trwania swojego życia. Nie wiadomo czy po śmierci czeka go kara czy nagroda.