Dbanie o siebie z Instagramem

Każda kobieta zdaje sobie sprawę, jaką rolę w jej życiu odgrywa moda i uroda. Zdecydowanie częściej to panie muszą zwracać uwagę na to, co na siebie zakładają i czy pokazały się na ważnym wydarzeniu w makijażu. Czasami może zabraknąć pomysłu na to, jak odpowiednio się zaprezentować. Co wtedy? Warto poszukać inspiracji na mediach społecznościowych – wiele influencerek tworzy content, który pomoże znaleźć coś w swoim stylu.

Pomoc z Instagrama

Szukając inspiracji na to, jak ubrać się na najbliższą prywatkę, czy też chcąc dowiedzieć się, jak lepiej o siebie zadbać, coraz więcej kobiet przeszukuje w tym celu nie tylko odpowiednie fora, na których może zapoznać się z poradami innych pań, ale także social media, jak na przykład Instagram – bo w tym miejscu bardzo łatwo można znaleźć kogoś, kto może wskazać drogę.

Użytkowników Instagrama można podzielić na tych, którzy dzielą się częścią prywatnego życia, ale okrojoną, by zachować kontakt ze znajomymi, niektórzy zaś wykorzystują, by pokazać swój lifestyle. Można przypatrzeć się ich życiu, podpatrzeć, jakie jedzenie jest ich ulubionym, co lubią robić. Niektórzy, zyskując coraz większą popularność przez posty, jakie zamieszczają, budują na Instagramie swój własny biznes.

Czy to się sprawdza?

Ktoś może mieć wątpliwości, czy obserwowanie w social mediach osobistości, która wyraźnie zyskuje profity z prowadzenia konta, może nieść ze sobą dobre rady, ale trzeba wziąć pod uwagę to, ile osób zakłada profil, który jest ukierunkowany, skonkretyzowany i naprowadzony na konkretną tematykę. Wielu ludzi zakłada je bowiem z myślą o tym, jaką tematykę będą poruszać w swoich wpisach.

I tak łatwo jest wyszukać konkretne dziewczyny i kobiety, dla których istotnym zagadnieniem na profilu jest moda czy uroda. Dzielą się one recenzjami kosmetyków czy ubrań, podpowiadają, jakie kolory będą modne w danym sezonie i czy konkretny fason pasuje osobie o figurze gruszki. Oczywiście można trafić na kogoś, kto wyraźnie prowadzi profil dla sławy i idących za tym możliwych współprac ze sponsorami, jest jednak grono prawdziwych pasjonatów, którzy przekazują wiedzę i pomagają swoimi relacjami i czy wpisami w podjęciu decyzji, jeżeli chodzi o zakup konkretnego ubrania czy też kosmetyku.

Spojrzenie na czyjeś życie

Instagram to również możliwość spojrzenia na życie osoby mieszkającej na końcu świata czy też w tym samym mieście, a która w jakimś stopniu się różni, bo na przykład woli mieszkanie w stylu skandynawskim czy też nie ma problemu na zajęciach z jogi. Obserwując kogoś, można czerpać z tego, co sam sprawdził, przetestował i ma swoją subiektywną opinię, albo też denerwować się, bo ktoś ma lepiej. Jeżeli obserwowanie prowadzi do tego drugiego, lepiej jest porzucić taki profil – lepiej jest przecież szukać motywacji do zmian we własnej egzystencji niż odczuwać nienawiść, bo komuś się powodzi.
Pod żadnym pozorem nie wypada pisać negatywnych komentarzy, bo te mogą wywołać kłótnię i urazić twórcę profilu. Szukając kogoś, kto będzie inspiracją, nie trzeba też podążać za tłumem, a znaleźć profil osoby, która ze swoją tematyką trafia w nasz gust i której lifestyle przypomina nasz. Wówczas może okazać się, że podąża się za przyjacielem, o którym nie wiedziało się, że się ma.