Dlaczego decyzja o ślubie powinna być dobrze przemyślana?

Dla większości dorosłych ludzi nadchodzi w życiu taki czas, gdy własna rodzina staje się czymś ważnym i decydujemy się, aby związać się z kimś na stałe. Czekamy zwykle, aż nadejdzie miłość i znajdziemy tą najważniejszą dla siebie osobę. Zdarza się, że kiedy przychodzi czas na zakładanie rodziny jesteśmy już w związku z taką właśnie osobą, a dalsze decyzje są już jedynie formalnością.

Wówczas można zacząć planować ślub i dalsze, wspólne życie. Młode pary bardzo często decydują się także na wesele. Nie zawsze jest ono huczne, z dużą liczbą gości, jednak nawet niewielkie przyjęcia weselne mogą okazać się bardzo przyjemne i radosne. Świeżo upieczone małżeństwo ma możliwość spędzić choć chwilę z bliski osobami, wspólnie zjeść posiłek, a często także skosztować tort. Nie da się ukryć, że atmosfera takich spotkań jest bardzo przyjemna i wiele osób z tego względu decyduje się choćby na niewielkie wesele, aby wspólnie z najbliższymi spędzić miło czas.

Należy podkreślić, że ślub to bardzo ważna ceremonia i należy dobrze przemyśleć decyzję o wstąpieniu w związek małżeński. Choć obecnie rozwody są już niemal na porządku dziennym, to jednak warto zastanowić się, czy jest to najlepszą decyzją i czy rzeczywiście chcemy związać się z wybraną osobą, nawet na resztę życia. Rozwód należy traktować jako ostateczność, a nie ucieczkę od chwilowych problemów. Pamiętajmy bowiem, że do ślubu popchnęła nas miłość, a nie przymus. Jeśli więc potrafiliśmy kochać drugą osobę przed ślubem, najpewniej po ślubie również będziemy w stanie obdarzać drugiego człowieka miłością. Tym bardziej, nawet jeśli poweźmiemy decyzję o rozwodzie, to taka para nadal pozostaje w dość istotnej relacji. Jeśli dodatkowo oprócz małżonków jest także dziecko lub dzieci, to nawet po rozpadzie nadal będzie to rodzina. Dzieci są w stanie scalić nas z drugą osobą już na zawsze. Nawet, jeśli małżeństwo się rozpadnie, to nadal małżonkowie pozostają w ścisłych relacja z uwagi na dzieci.

Warto dobrze przemyśleć swoją decyzję i upewnić się, czy wybrana przez nas osoba jest tą jedyną. Jeśli chcemy spędzić resztę życia w towarzystwie tej osoby, warto zwrócić uwagę nie tylko na miłość, ale również na to, by pomiędzy parą istniała przyjaźń. Taka istotna nić porozumienia może zawarzyć na tym, czy małżeństwo przetrwa próbę czasu, czy też nie. Sam ślub jest jedynie ceremonią, która ma potwierdzić trwały związek pomiędzy parą i stanowić także o prawach i obowiązkach pod względem prawa. Natomiast ceremonia ta nie może stanowić sposobu na złączenie dwojga ludzi, którzy nic do siebie nie czują i nie czują się dobrze w swoim towarzystwie. W przypadku takiej pary nawet najbardziej huczne wesele, ani najliczniejsza rodzina nie będą w stanie sprawić, aby takie małżeństwo przetrwało przez długi czas. Najczęściej w takich przypadkach dochodzi do wielu kłótni i niesnasek, a para oddala się od siebie. Życie w takim związku staje się udręką.