Czym powinny wyróżniać się okulary dla kierowców?

Sokoli wzrok przydaje się człowiekowi w różnych okolicznościach. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy dana osoba prowadzi samochód. Od tego w głównej mierze zależy bowiem bezpieczeństwo samego kierowcy, jak i jego pasażerów, a także innych uczestników ruchu drogowego. W świetle powyższego zakup odpowiednich okularów dla osób kierujących autami zazwyczaj okazuje się dobrą inwestycją. Dowiedz się, jakimi cechami odznaczają się najlepsze modele.

Dlaczego warto stosować okulary dla kierowców?

Wbrew powszechnemu przekonaniu właściwie dobrane okulary dla kierowców doskonale sprawdzają się zarówno w przypadku osób z wadami wzroku, jak i tych, które na co dzień nie narzekają na zaburzenia widzenia. W trakcie jazdy samochodem kluczową rolę odgrywa bowiem dobra widoczność na drodze. Czynnik ten uzależniony jest od pory dnia oraz panujących w danym momencie warunków pogodowych. Na obniżenie poziomu dostrzegalności różnych obiektów na ulicy wpływają nie tylko intensywne opady atmosferyczne albo mgła. Także intensywnie świecące słońce może oślepiać kierowcę. Co więcej, przy długotrwałej jeździe samochodem, osoby prowadzące pojazd często borykają się z bólem i pieczeniem oczu, a także ich suchością lub łzawieniem. Okulary dla kierowców oferowane przez takie placówki, jak salon optyczny KATALINA z Łomianek, pełnią rozmaite funkcje. Do najważniejszych z nich zalicza się zwiększanie kontrastu widzenia i skuteczna ochrona wzroku przed oślepiającym światłem. Powinny one także zapewniać kierowcy dobrą widoczność na drodze.

Cechy dobrych okularów dla kierowców

Okulary dla kierowców należycie spełniają swoje zadanie wtedy, gdy zaopatrzono je w trwałe i odporne na uszkodzenia soczewki. Powierzchnia szkieł musi odznaczać się niewielką podatnością na zabrudzenia. Wskazane jest, aby była ona barwiona na odpowiedni kolor. Tylko takie okulary doskonale chronią bowiem oczy przed intensywnym promieniowaniem słonecznym. W praktyce najlepszym rozwiązaniem okazują się zazwyczaj szkła z powłoką antyrefleksyjną i polaryzacją. Takie okulary do jazdy samochodem z Łomianek efektywnie pochłaniają odblaski z reflektorów innych samochodów, a także ulicznych latarni. Zmniejszają także ryzyko powstawania powidoków.  Dobrym rozwiązaniem zazwyczaj okazuje się też zakup okularów ze szkłem fotochromowym.