Rak płuc i jego wczesne wykrycie.
Każdy kto dba o swoje zdrowie stara się żyć w miarę w zdrowym trybie życia. Stara się unikać ciężkich potraw, osób które pala zazwyczaj używki tytoniowe. Miejsca dla palaczy są unikane, a żywność kilka razy sprawdzona przed skonsumowaniem. Życie jest jak drzewo, a jego korzeniem jest świadomość. Dlatego, gdy już zajmiemy się korzeniem, drzewo jako całość będzie zdrowe.” – Deepak Chopra
Jakie są przyczyny powstawania raka płuc?
Przyczyny powstawania raka płuc to między innymi:
- używki tytoniowe w postaci kupnych, gotowych papierosów oraz paczkowanego tytoniu,
- fajki wodne,
- cygara,
- przebywanie przy osobie, która pali używki tytoniowe.
Jak można zapobiegać rakowi płuc? Przedstawie zapobieganie rakowi płuc w inny niż zwykle sposób, To będzie na podstawie książki.Najbardziej ciekawym sposobem jest rzucenie palenia papierosów. Rzucenie go jest spowodowane przeczytaniem książki pod tytułem: Jak rzucić palenie” napisanej przez Alana Care. Jego zawiła historia rzucania palenia jest trudna, a zarazem pokazuje, jak ludzie przechodzą ciężki okres w klinikach, gdzie tytoń zniszczył im całe życie. Człowiek, autor, który ją napisał mówił swojej małżonce, że dziś rzuci palenie, jednak podchodził do tego kilka razy nim naprawdę odrzuciło go od tego rodzaju uzależnienia.
Wiadomo, że nikt w takie bajki nie uwierzy, jednak książkę można nabyć przez stronę internetowa, lub w programie pdf. Ona jest bardzo silnym lekiem na uzależnienie, które po przeczytanych kilku stronach nabierze w nas tej silnej woli.
Ludzie raczej dziś nie czytają książek, nie oglądają programów, gdzie można znaleźć wiele wiadomości na temat danej choroby, co by ich uświadamiało, jak groźny jest rak płuc. I jak ciężko jest wyjść cało z tego rodzaju schorzenia.
Jak zapobiegać nowotworowi?
Zminimalizowanie pojawiania się raka płuc może być poprzez:
- rzucenie palenia papierosów,
- unikanie palenia papierosów w domu,
- utrzymywanie prawidłowej masy ciała,
- chronienie się przed innymi nałogowymi palaczami, pracowniakami w miejscu pracy.
Zazwyczaj, gdy mamy przerwę w pracy, to nasze koleżanki, koledzy chcą sobie przysłowiowo zapalić i my uczestniczymy w tym nałogowym momencie. Te 3 minuty zabierają nam czas na dłuższe życie. A wystarczy na ta chwilkę oddalić się od osoby palącej. W końcu przerwa w pracy nie trwa te 3 minuty, a dłużej np. 15 minut,czy 30 i zdążymy jeszcze opowiedzieć całą historię weekendowej imprezy.