W jaki sposób przyjąć gości komunijnych?

W okresie komunijnym wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej restauracji. W tym okresie gastronomia przeżywa wielki boom, a terminy na komunijne niedziele są zarezerwowane na kilka lat w przód. Nic w tym dziwnego, mając na uwadze, jak wiele dzieci podchodzi do tego sakramentu w każdej parafii, a jak niewiele jest restauracji w okolicy, które w dodatku podają smaczne jedzenie.

Klienci chętnie decydują się na wynajem sali w restauracji z okazji komunijnego obiadu, gdyż pozwala to na wielką swobodę i nie wymusza na rodzicach dziecka, aby dodatkowo dokładnie sprzątali w mieszkaniu, ozdabiali stół oraz pokój, w którym będą przyjmować gości, jak i nie ma konieczności, aby przez wiele godzin przygotowywać posiłki, którymi zostaną poczęstowani goście. Za wszystko, a więc za: jedzenie, salę, stół oraz jego przyozdobienie, tak jak i za wiele innych rzeczy odpowiada restauracja. Rodzina wraz z gośćmi przybywa, gdy wszystko jest już gotowe i bez większego wysiłku podejmuje swoich gości. Dania serwowane są przez restaurację, a rodzice dziecka, które przystąpiło do Komunii Świętej nie musi się martwić o nic. Jednakże, oprócz tego, że termin w restauracji trzeba zarezerwować dostatecznie wcześnie, takie rozwiązanie ma jeszcze jedną wadę. Są nią ogromne koszty, jakie wiążą się z wynajęciem sali w restauracji, a także przygotowaniem i serwowaniem posiłków przez profesjonalistów.

Innym rozwiązaniem jest catering, zamawiany do swojego domu. W takim wypadku do domu dziecka, które przystępuje do Komunii Świętej rodzice mogą zamówić dowolnie wybrane przez siebie posiłki. Do rodziców należeć już będzie wyłącznie przygotowanie mieszkania na przyjęcie gości. Jest to zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, jednak trzeba być przygotowanym na to, że całe sprzątanie przed i po wspólnym obiedzie, serwowanie posiłków, przygotowywanie ciepłych napoi oraz cała reszta związana z obsługą takiego spotkania należy do gospodarza. Niemniej jednak, w ten sposób można zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, a jednocześnie nie napracować się zbytnio. Wszystkie zadania można podzielić pomiędzy gospodarzy i osoby najbliższe, które są chętne do takiej pomocy. Zamawiając catering nie musimy już martwić się dodatkowo o przygotowywanie posiłków samodzielnie, co często oznacza sporo pracy.

Innym rozwiązaniem jest natomiast samodzielne przygotowanie wszystkiego i ugoszczenie zaproszonych osób we własnym mieszkaniu. Choć jest to najtańsze rozwiązanie, to jednak wiąże się z bardzo dużą ilością pracy. Bardzo często przygotowanie tak dużej ilości posiłków, obiadu dla wszystkich gości, deseru oraz ewentualnych przekąsek to kilka godzin spędzonych w kuchni. Nic więc dziwnego, że nie każdy chce podjąć się tego zadania i wybiera jedną z powyższych opcji. Dotyczy to przede wszystkim tych osób, które są gotowe wydać od kilkuset do kilku tysięcy za takie przyjęcie. W przeciwnym razie pozostaje jedynie ostatnia możliwość, a więc przygotowanie wszystkiego w swoim domu, własnymi siłami.